صدها نفر از مردم کانادا در مراسم تدفین یک مرد مسلمان  مبتلا به بیمار ذهنی که در بازداشت پلیس درگذشت، در شهر اوتاوا(Ottawa) پایتخت این کشور شرکت کردند.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/d6/Jim_Watson%2C_MPP_%28cropped%29.jpg/220px-Jim_Watson%2C_MPP_%28cropped%29.jpg

حدود 600 نفر از جمله "جیم واتسون"(James Alexander Watson) شهردار اوتاوا در مراسم تدفین "عبدالرحمن عبدی"(Abdirahman Abdi) شرکت  کردند. جمعیت حاضران در مراسم تدفین عبدالرحمن عبدی به حدی زیاد بودند که بزرگترین مسجد اتاوا گنجایش نداشت و صدها نفر در خیابان های مجاور مجبور شدند ساعت ها بایستند.

http://i.cbc.ca/1.3695097.1469532234!/fileImage/httpImage/image.jpg_gen/derivatives/original_620/abdirahman-abdi-composite-photos.jpg

عبدالرحمن عبدی شهروند 37 ساله ی مسلمان کانادا که مبتلا به بیماری ذهنی بود بنا بر اظهار شاهدان عینی توسط نیروهای پلیس اتاوا به شدت ضرب و شتم شد، تصاویر منتشر شده نشان می دهد عبدالرحمن عبدی در حالی که لباسش مملو از خون است دست بسته به روی زمین مدت زمان طولانی باقی می ماند و نیروهای پلیس به جای فراخوانی امداد و اورژانس نظاره گر جان دادن وی هستند.

http://www.ottawapolice.ca/en/about-us/resources/chief-bordeleau.jpg

وقتی این تصاویر منتشر شدف جیم واتسون شهردار اوتاوا با انتقاد شدید از نیروهای پلیس خواستار برخورد شدید با خاطیان شد، موضوعی که خیلی زود با واکنش منفی سایر سیاستمداران کانادایی روبرو شد، بعنوان مثال "چارلز بوردلو"(Charles Bordeleau) رییس پلیس اوتاوا به جای بررسی ابعاد فاجعه نگران کاهش پرستیژ پلیس در جامعه بود. گفته می شود واحد تحقیقات ویژه هم اکنون در حال بررسی ابعاد این فاجعه ی ضد انسانی است.

منابع محلی اوتاوا از تظاهراتی خودجوش در ساعات آینده خبر داده اند. قبل تر مونترال پس از حادثه ی اوتاوا عرصه ی اعتراضات مردمی بود و تا ساعاتی دیگر مردم اتاوا به خیابان می آیند تا خشم خودشان از تبعیض نژادی آشکار را به نمایش بگذارند.

منبع : American Studies |کشته شدن عبدالرحمن عبدی توسط پلیس اتاوا، کانادا را لرزاند
برچسب ها : پلیس ,اوتاوا ,عبدی ,عبدالرحمن ,نیروهای ,اتاوا ,عبدالرحمن عبدی ,نیروهای پلیس ,مراسم تدفین ,بررسی ابعاد ,تصاویر منتشر ,مراسم تدفین عبدالرحمن